Salmonella zastavuje výrobu v největší továrně na čokoládu na světě | Potravinářský průmysl

29

Výroba byla zastavena v největší továrně na čokoládu na světě, kterou provozuje švýcarská skupina Barry Callebaut ve Wieze, Belgiepo zjištění kontaminace salmonelou.

Mluvčí společnosti uvedl, že výroba byla protektivně zastavena v továrně, která vyrábí tekutou čokoládu ve velkoobchodních dávkách pro 73 zákazníků vyrábějících cukrovinky.

Společnost uvedla, že 72 ze 73 společností potvrdilo, že včas zastavilo dodávky potenciálně kontaminované čokolády, aby se nedostala do obchodů, a čekali na odpověď od jednoho klienta.

Dosud nebyly hlášeny žádné zprávy o tom, že by byl nějaký konzument čokolády vystaven salmonele, která způsobuje salmonelózu, onemocnění, které způsobuje průjem a horečku, ale je nebezpečné jen v nejextrémnějších případech.

„Všechny produkty vyrobené od testu byly zablokovány,“ řekl mluvčí. „Barry Callebaut v současné době kontaktuje všechny zákazníky, kteří mohli obdržet kontaminované produkty. Čokoláda výroba ve Wieze zůstává až do odvolání pozastavena.“

Většina produktů, o kterých bylo zjištěno, že jsou kontaminované, byla podle něj stále na místě.

Firma však kontaktovala všechny své klienty a požádala je, aby nezasílali žádné produkty, které vyrobili z čokolády vyrobené od 25. června v závodě Wieze, který se nachází ve Flandrech severozápadně od Bruselu.

„Bezpečnost potravin je pro Barryho Callebauta nanejvýš důležitá a tato kontaminace je zcela výjimečná. Máme dobře definovanou chartu bezpečnosti potravin a postupy,“ uvedla firma.

Belgická agentura pro bezpečnost potravin byla informována a mluvčí uvedla, že zahájila vyšetřování.

Barry Callebaut dodává kakaové a čokoládové produkty mnoha společnostem v potravinářském průmyslu, včetně průmyslových gigantů, jako jsou Hershey, Mondelēz, Nestlé nebo Unilever. Světová jednička v tomto sektoru, její roční prodej dosáhl během finančního roku 2020-21 2,2 milionu tun.

Přihlaste se k dennímu e-mailu Business Today nebo sledujte Guardian Business na Twitteru na @BusinessDesk

Závod Wieze nevyrábí čokolády pro přímý prodej spotřebitelům a firma nemá důvod se domnívat, že se na pulty obchodů dostalo jakékoli kontaminované zboží vyrobené klienty.

Vyděšení přichází pár týdnů po případu, kde byly čokolády kontaminované salmonelou v továrně Ferrero která vyrábí čokolády Kinder v Arlonu v jižní Belgii.

Belgické zdravotnické úřady 17. června uvedly, že daly zelenou k restartování továrny Ferrero na tříměsíční zkušební období.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar