Senior černí manažeři odcházejí z Amazonu, protože jmenuje nového šéfa spotřebitelů

33
Senior černí manažeři odcházejí z Amazonu, protože jmenuje nového šéfa spotřebitelů

Podle čtyř lidí obeznámených se změnou ze společnosti odcházejí dva nejvýše postavení černošští manažeři Amazonu, takže Amazon nemá žádné černošské vůdce v jeho týmu vedoucích pracovníků, který zahrnuje více než dvě desítky vedoucích pracovníků odpovědných za řízení společnosti.

Amazon potvrdil odchody v úterý krátce poté, co oznámil nového vedoucího svého maloobchodního a provozního podnikání.

Alicia Boler Davis, senior viceprezidentka, která dohlíží na operace plnění Amazonu, a David Bozeman, viceprezident dohlížející na přepravní operace, oba odcházejí, řekli lidé. Žádný z nich okamžitě nereagoval na žádosti o vyjádření. Amazon neměl žádný další komentář.

V úterý Andy Jassy, ​​který se stal generálním ředitelem Amazonu téměř před rokem, jmenoval Douga Herringtona, 17letého veterána společnosti, novým výkonným ředitelem Worldwide Amazon Stores. Plní roli podobnou té, kterou od začátku loňského roku zastával Dave Clark, který byl architektem skladových operací společnosti. Pane Clarku opouští Amazon na konci měsíce – po 23 letech ve společnosti – se stát generálním ředitelem Flexport, logistického start-upu.

V an e-mailem Zaměstnancům, kteří změnu oznámili, pan Jassy řekl, že pan Herrington byl „budovatelem skvělých týmů a přináší značné zkušenosti z maloobchodu, potravin, generování poptávky, vývoje produktů a zkušeností s Amazonem.“

Rozsáhlé operace společnosti, včetně skladů, kamionů a doručovacích sítí, které plní a zasílají objednávky zákazníků, bude řídit John Felton, další dlouholetý veterán, který v poslední době řídil logistické a doručovací operace společnosti.

Paní Boler Davisová nastoupila do Amazonu v roce 2019 z General Motors, kde byla kdysi vnímána jako potenciální nástupkyně generální ředitelky automobilky Mary Barra. V roce 2020 se připojila k „S-týmu“ Amazonu složených z vedoucích představitelů, který v té době neměl žádné černé členy. Zaměstnanci vyjádřili obavy nedostatek rozmanitosti v této elitní skupině. Loni byla povýšena na senior viceprezidentku Amazonu.

Pan Bozeman nastoupil do Amazonu v roce 2017 ze společnosti Caterpillar a provozoval operace, které převážely náklad mezi budovami v její rostoucí skladové infrastruktuře.

Amazon uvedl, že v roce 2020 zdvojnásobil počet černošských zaměstnanců ve Spojených státech na úrovni ředitelů a viceprezidentů a v roce 2021 o dalších téměř 70 procent. 70 procent americké pracovní síly Amazonuz velké části její hodinoví pracovníci, kteří pohánějí její provoz, nejsou bílí.

Pan Felton napsal v e-mailu zaměstnancům, že se paní Boler Davis a pan Bozeman „rozhodli prozkoumat nové příležitosti mimo Amazon“ a poděkoval jim za „jejich pozoruhodný přínos pro společnost a naše zaměstnance“.

V poznámce pana Jassyho se také uvádělo, že kromě pana Feltona bude mít pan Herrington osm dalších přímých podřízených, včetně vedoucích odpovědných za mezinárodní maloobchod, podniky v oblasti zdravotní péče a nový program, který obchodníkům umožní nabízet zákazníkům výhody přepravy Amazon Prime. na jejich vlastních webových stránkách. Podle memoranda se osm mužů a jedna žena přihlásí panu Herringtonovi.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar