S&P 500 futures rostou o 1 %, protože trh se má odrazit od brutálního týdne

31
S&P 500 futures rostou o 1 %, protože trh se má odrazit od brutálního týdne

Obchodníci na půdě NYSE, 16. června 2022.

Zdroj: NYSE

Futures na akcie vzrostly v pondělí v nočním obchodování po brutálním týdnu, kdy investoři hodnotili agresivnější Federální rezervní systém a rostoucí šance na recesi.

Futures na Dow Jones Industrial Average získaly více než 250 bodů. Futures na S&P 500 vzrostly o 1,1 % a futures na Nasdaq 100 také o 1,1 %. Americké akciové trhy byly v pondělí 1. června uzavřeny.

Hlavní průměry právě utrpěly 10. ztrátový týden za 11 kvůli obavám, že centrální banka agresivně zvýší sazby, aby zkrotila inflaci s rizikem způsobení hospodářského poklesu. Index S&P 500 minulý týden klesl o 5,8 %, což je největší týdenní ztráta od března 2020 a ponořil se hlouběji do území medvědího trhu. Akciový benchmark je nyní o více než 23 % nižší než jeho rekordní maximum ze začátku ledna.

Blue-chip Dow minulý týden klesl o 4,8 % a poprvé od ledna 2021 minulý týden klesl pod 30 000. Technologicky náročný Nasdaq Composite minulý týden klesl o 4,8 %, tedy o 33 % ze svého rekordního maxima.

„Nedávný pokles akciových trhů a změna postojů investorů ztěžují vytvoření teze o dnu,“ řekl šéf investičního výzkumu Nationwide Mark Hackett. „Investoři jednají emocionálně, ale základy začínají následovat slabost v technických.“

Předseda Fedu Jerome Powell bude svědčit před Kongresem ve středu a ve čtvrtek. Jeho vzhled přichází po nedávném zvýšení sazeb o tři čtvrtě procentního bodu, což je největší nárůst centrální banky od roku 1994.

Investoři budou v úterý sledovat příchozí data, včetně stávajících prodejů domů, aby posoudili zdraví ekonomiky. Nedávné údaje ukazující nízkou spotřebitelskou důvěru, klesající maloobchodní výdaje a ochlazující se trh s bydlením podnítily obavy z recese, protože Fed bojuje s inflací na 41letých maximech.

Mezitím kryptoměny pokračovaly ve své jízdě na horské dráze. bitcoin spadl do nové minimum v roce 2022 ve výši 17 601,58 $ o víkendu než se v pondělí vyšplhá zpět nad hranici 20 000 dolarů. Největší světová kryptoměna podle tržní kapitalizace je o 70 % pod svým historickým maximem v listopadu.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar