Spálené technickými akciemi? Zkuste místo toho tyto 3 ETF | Chytrá změna: Osobní finance

47
Spálené technickými akciemi?  Zkuste místo toho tyto 3 ETF |  Chytrá změna: Osobní finance

(Katie Brockman)

Investování na akciovém trhu není nikdy snadné, ale je to obzvláště obtížné během poklesu. Technologicky náročné Nasdaq je zhruba o 30 % nižší od svého maxima a jednotlivé akcie měly ještě horší období.

Dokonce i velká jména jako Amazonka a Netflix od začátku roku klesly zhruba o 34 % a 70 %. Pokud jste nervózní z investování do technologických akcií, nejste sami.

Aby bylo jasno, technologické akcie jsou nemusí být nutně špatná investice. Ale často jsou nestálé, což může být těžké pro žaludek. Pokud hledáte stabilnější investici, chytrou možností by mohly být následující fondy obchodované na burze (ETF).

1. S&P 500 ETF

An S&P 500 ETF sleduje index S&P 500 to znamená, že zahrnuje stejné akcie jako index a odráží jeho výkonnost. Zatímco mnoho akcií v rámci indexu S&P 500 jsou technologické společnosti, existují stovky dalších akcií, které mohou pomoci snížit dopad volatility.

Lidé také čtou…

Ve skutečnosti, zatímco Nasdaq klesl téměř o 30% ze svého maxima v lednu, S&P 500 je ve stejném časovém rámci pouze o 19%. I když je to stále významný pokles, není to tak dramatické, jako to, co zažil technologický průmysl.

Index S&P 500 také zahrnuje mnoho společností, které existují desítky let (nebo v některých případech více než století). Tyto akcie zažily několik medvědích trhů a pádů a ze všech se zotavily.

I když nikdy neexistují žádné záruky, pokud jde o investování, existují-li nějaké společnosti, které s větší pravděpodobností přežijí kolísání trhu, jsou to ty v rámci indexu S&P 500.

2. Dividendové ETF

Dividendové ETF je investice, za kterou se vám skutečně vyplatí jej vlastnit. A čím déle tento typ ETF vlastníte, tím více můžete potenciálně vydělat.

Některé společnosti vyplácejí část svých zisků zpět akcionářům, což se nazývá dividenda. Dividendový ETF je tedy fond, který pouze zahrnuje akcie vyplácející dividendy. Každé čtvrtletí nebo rok obdržíte výplatu dividendy za každou akcii ETF, kterou vlastníte. Poté můžete tyto dividendy buď vyplatit, nebo reinvestovat, abyste si koupili více akcií daného ETF.

Postupem času se dividendy mohou stát stálým zdrojem pasivního příjmu. Zatímco všechny akcie podléhají volatilitě, výplaty dividend mohou někdy usnadnit pokračování v investování, když je trh drsný.

3. Růstové ETF

Růstové ETF mohou být rizikovější, ale mají také vyšší potenciál výdělku. Růstové ETF obsahuje pouze společnosti, které zaznamenaly rychlejší než průměrný růst, a to bude často zahrnovat technologické akcie.

Výhodou investice do růstového ETF oproti jednotlivým technologickým akciím je větší rozmanitost. Investice do desítek nebo stovek růstových akcií může omezit vaše riziko, pokud několik z těchto společností nepřežije pokles.

Pokud se rozhodnete investovat do růstového ETF, připravte se na větší krátkodobou volatilitu. Nikdo s jistotou neví, jak dlouho tento propad trhu potrvá, a existuje šance, že se věci mohou ještě zhoršit, než se zlepší. Ale pokud budete své investice držet dlouhodobě, pravděpodobněji zaznamenáte kladné průměrné výnosy.

Udržujte své peníze v bezpečí

Technologické akcie mohou být chytrou investicí, ale může být těžké tolerovat horskou dráhu vzestupů a pádů. Bez ohledu na to, kam investujete, stále zažijete určitý stupeň volatility. ETF by však mohly pomoci omezit vaše riziko a zároveň snížit dopad volatility, což by mohlo usnadnit přežití této bouře na akciových trzích.

10 akcií, které se nám líbí lépe než Walmart

Když má náš oceňovaný tým analytiků tip na investování, může se vyplatit poslouchat. Koneckonců, newsletter, který provozují více než deset let, Motley Fool Stock Advisorztrojnásobil trh.*

Právě odhalili, v co věří deset nejlepších akcií aby investoři kupovali právě teď… a Walmart nebyl jedním z nich! To je pravda – myslí si, že těchto 10 akcií je ještě lepší nákup.

Skladový poradce se vrací k 14. 2. 2121

John Mackey, generální ředitel Whole Foods Market, dceřiné společnosti Amazonu, je členem představenstva The Motley Fool. Katie Brockmanová nemá pozici v žádné z uvedených akcií. The Motley Fool má pozice a doporučuje Amazon a Netflix. Motley Fool má a zásady zveřejňování.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar