Stord přidává skladovou kapacitu k distribuční síti na klíčových trzích

21
Stord přidává skladovou kapacitu k distribuční síti na klíčových trzích

Žhavý trh s logistickými nemovitostmi má tento týden novou kapacitu, protože společnost Stord ve čtvrtek oznámila, že přidala nové skladové kapacity na třech klíčových trzích.

Logistická firma „port-to-porch“ přidala 780 000 čtverečních stop prostoru v kombinaci v Las Vegas a Reno v Nevadě a v New Haven v Connecticutu. Stord Spoluzakladatel a generální ředitel Sean Henry řekl Modern Shipper, že trhy jsou součástí šestiuzlové sítě pro plnění první strany společnosti Stord, která zahrnuje také Atlantu, Chicago a Dallas. V kombinaci s více než 1 000 partnerskými zařízeními je Stord schopen oslovit 99 % spotřebitelů v USA do dvou dnů nebo méně prostřednictvím pozemní dopravy.

„Naší vizí je udělat z logistiky nejlepší ve své třídě plug-and-play, škálovatelný nástroj pro značky,“ řekl Henry. „Jsme v čele posunu paradigmatu od nesourodých a nesouvislých operací dodavatelského řetězce ke cloudovému dodavatelskému řetězci, podobně jako cloud computing narušil pomalou a těžkopádnou podnikovou IT strategii sestavování si sami.“

Henry poznamenal, že při tak stísněných skladových prostorech – realitní investiční trustová společnost Prologis odhaduje sklad volná místa jsou pod 4 % v USA – Stord měl štěstí, že si v těchto lokalitách zajistil další prostor.

„Jsou to těsné trhy a průmyslové nemovitosti jsou v USA velmi náročné,“ řekl. „Jsme na kapacitě nebo se rychle blížíme kapacitě na jiných místech. Máme velké štěstí, že máme tuto kapacitu. Když si dnes promluvíte s většinou makléřů, zjistíte, že není nic k dispozici.“

Cloudový dodavatelský řetězec

Stord poskytuje end-to-end řešení pro přepravce prostřednictvím cloudové platformy propojené se sklady a přepravci. Společnost nabízí kapacitu národního skladu, digitální nákladní dopravu, integrovanou logistickou síť a dvoudenní plnění objednávek z elektronického obchodu odkudkoli v USA.

Henry poznamenal, že nové prostory budou smíšenými lokacemi a hodně z toho je již započteno. Stord uvedl, že zbývá zaplnit pouze asi 75 000 čtverečních stop v Renu, 240 000 v Las Vegas a asi 50 000 v New Havenu.

Robotika a automatizace budou přidány do lokací, které byly prázdné, než Stord převzal kontrolu.

„Aby byla tato vize možná, musí být Stord napřed s kapacitou a musí být schopen uspokojit potřeby zákazníků, i když je kapacita řídká,“ řekl Henry. „Tyto strategické investice zajišťují, že zůstaneme napřed a budeme schopni naplnit naši vizi cloudového dodavatelského řetězce.“

Oznámení o nových skladových kapacitách přichází jen týden poté, co se objevily zprávy, že Stord propustil 59 lidí ze své národní zaměstnanecké základny čítající více než 700.

„Stord se rozhodl propustit 59 lidí z několika obchodních jednotek začátkem tohoto měsíce jako součást rutinní kontroly svých více než 700 zaměstnanců ve všech odděleních. I když to bylo náročné rozhodnutí, společnost zůstává v neuvěřitelně silné pozici, protože značky nadále investují do technologií a logistických řešení, která potřebují, aby splnily očekávání zákazníků a podpořily růst,“ řekl mluvčí společnosti a dodal, že společnost zůstává dobře financována a pokračuje v najímání „strategicky napříč celou společností, abychom zajistili naši trajektorii trvalého růstu“.

V květnu Stord oznámil uzavření kola financování série D ve výši 210 milionů dolarů s konečnou splátkou 120 milionů dolarů. První část kola, 90 milionů dolarů, byla oznámena v září 2021. Květnové financování vedl Franklin Templeton. Celá série D zahrnovala účast nových investorů Sozo Ventures, Strike Capital a 137 Ventures spolu se stávajícími investory Kleiner Perkins, Founders Fund, Bond, Susa Ventures, Dynamo Ventures, Lux Capital a Salesforce Ventures.

Série D umístila na společnost ocenění 1,3 miliardy dolarů.

„Stord je neuvěřitelná společnost s rekordním růstem a působivými obchodními základy,“ uvedl v prohlášení Santosh Sankar, spoluzakladatel a řídící partner Dynamo Ventures. „Rozchod s kolegy je těžký, ale Stord je v silné pozici a nadále investuje do správných investic pro udržitelný úspěch. Značky potřebují Stord, aby pomohl zlepšit své dodavatelské řetězce, zvláště když míříme do nejrušnější nákupní sezóny roku a poptávka po jejich službách stále roste. Náš tým i nadále důvěřuje schopnosti Storda fungovat a stát se jednou z největších společností současnosti.“

Vzniká zdravý trh

Propouštění v oblasti logistických technologií je zrychlení v roce 2022 jak se investoři obávají budoucích vyhlídek společností uprostřed rekordní inflace. Přesto Henry vidí zdravý trh pro flexibilní sklady a služby, které Stord nabízí.

„Máme stávající klienty, kteří budou expandovat na tyto trhy nebo lokality, a máme v plánu spoustu nových (obchodů),“ řekl.

Volatilita posledních dvou let vytvořila dokonalou bouři pro skladovou logistiku a kapacitu, ale i když prosakují obavy z ekonomické recese, napjatý trh by měl být připraven přečkat jakýkoli pokles, řekl Henry.

„To vedlo mnoho dopravců k tomu, aby přijali náš agilní a flexibilní přístup k dodavatelskému řetězci,“ řekl Henry. „Celkově se na zbytek roku opravdu těšíme.“

Henry poznamenal, že Stord zatím zaznamenal rekordní poptávku po svých službách v roce 2022. Mnoho velkých maloobchodníků využilo služeb společnosti, když se naučili vyvažovat potřeby zásob v obchodech a e-commerce. Zprávy naznačují, že mnoho maloobchodníků – zejména Target a Amazon – překoupilo zásoby, což přispívá k nedostatku dostupného prostoru. Pokles zásob by mohl pomoci trhu „vrátit se k normálu“ a mohl by být „čistým pozitivem pro trh,“ řekl Henry.

Kliknutím zobrazíte další články od Briana Straighta.

Mohlo by se vám také líbit:

Drony létají do pouští s údaji o počasí. Lze je zastavit?

Navigace v chaosu při přepravě COVID-19: Hledání kapacity a obsluha zákazníka

Potřebujete sklad? Možná budete muset počkat 9 měsíců

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar