strategie akciového trhu: ETMarkets Smart Talk: Sleva na D-St! Mantra doktora VK Vijayakumara pro vybírání akcií na klesajících trzích

0
strategie akciového trhu: ETMarkets Smart Talk: Sleva na D-St!  Mantra doktora VK Vijayakumara pro vybírání akcií na klesajících trzích
„Nákup na současném trhu by neměl být založen na tom, jak daleko se akcie zkorigovaly od svého vrcholu. Nákup by měl být založen na základech a vyhlídkách,“ říká doktor VK VijayakumarHlavní investiční stratég ve společnosti Geojit Financial Services.

V rozhovoru pro ETMarkets Vijayakumar řekl: „Finance, zejména přední banky, jsou nyní dobrými nákupy, protože jejich ocenění kleslo pouze kvůli prodeji FII,“ Upravené výňatky:

Vzhledem k tomu, že centrální banky zvažují utahování nabídky peněz – jaký je váš pohled na trhy ve střednědobém až dlouhodobém horizontu?
Střednědobý až dlouhodobý trend trhu by závisel na tom, jak agresivní by měnové zpřísnění bylo.

Pokud americký Fed naznačuje, že terminální sazba na konci tohoto zpřísňujícího cyklu bude nad 3,75 procenta, trhy se pravděpodobně změní na medvědí.Hodně by záleželo na povaze inflace a ceně ropy.

Povzbudivé údaje z MF za květen a toky SIP se nepatrně zvýšily, což je pozitivní znamení, ale zároveň dochází také k odkupům. Předpokládáte však, že bude přiděleno více finančních prostředků do akcií s pevným výnosem oproti akciím?
Více peněz se může přesunout do pevného příjmu, pokud bude návratnost akcií nízká do roku 2022.

« Zpět k příběhům doporučeníPokud se trh odrazí a poskytne slušné výnosy, toky akciových podílových fondů budou i nadále odolné.

Pokud teď někdo plánuje dát 10 milionů Rs – což je ideální médium. Jaká je ideální strategie alokace aktiv?
60 procent částky lze investovat do akciových podílových fondů prostřednictvím plánu systematického převodu (STP) rozloženého na 10 měsíců. 30 procent lze investovat do krátkodobých dluhových fondů. 5 procent může být zaparkováno v likvidních fondech a 5 procent ve zlatých ETF.

Myslíte si, že FD se nyní stanou populárnějšími alespoň pro investory, kteří nemají sklon k riziku, ve světle scénáře rostoucích úrokových sazeb?
FD se pravděpodobně nestanou populárními, protože inflace je vysoká a reálné výnosy záporné. Průměrná inflace ve fiskálním roce 23 bude kolem 6,5 procenta, což znamená, že skutečný výnos z FD bude záporný. Pro daňové poplatníky v pásmu 20 nebo 30 procent to bude nesmírně negativní.

Viděli jsme, jak rupie v červnu dosáhla rekordního minima – které akcie nebo sektory pravděpodobně nejvíce těží z nárůstu?
Všichni vývozci budou mít prospěch ze znehodnocení indické rupie (INR). Dvěma významnými sektory jsou IT a farmacie.

IT a farmacie přispívají k zisku Nifty 15 procenty a 5 procenty v tomto pořadí, a proto může být odpis INR také vedlejším větrem pro zisk Nifty za fiskální rok 23.

Speciální chemikálie, textilie a určité segmenty automobilů také těží z odpisů INR.

Surová ropa se také pohybuje kolem 120 USD/bbl – což by Indii nemuselo dostat do pohodlného scénáře, pokud se bude držet kolem této úrovně. Jak to ovlivní ekonomiku a také ocenění?
Ropa na 120 dolarech je hlavní makro protivítr. Díky tomu může náš deficit běžného účtu ve fiskálním roce 23 dosáhnout přibližně 3,3 procenta.

Pokud válka na Ukrajině eskaluje a vytlačí ropu nad 130 dolarů, důsledky pro ekonomiku a trhy budou špatné. Opak bude pravdou, pokud válka skončí a ropa a další komodity budou klesat.

Myslíte si, že zvýšení úrokových sazeb by narušilo valuace?
Logicky by růst úrokových sazeb měl snížit valuace. S růstem sazeb bude diskontovaná hodnota budoucích zisků klesat.

To je důležitější nyní, kdy jsou ocenění vyšší než dlouhodobé průměry. Nifty na 16000 se obchoduje za více než 18násobek zisku za FY23 oproti dlouhodobému průměru 16.

Výprodej FII v Indii je součástí většího celosvětového výprodeje. Kdy FII obrátí trend a znamená to, že těžké akcie FII, kde mají dvouciferný podíl, mohou zůstat pod tlakem?
Dokud budou výnosy dolaru a amerických dluhopisů posilovat, FII se budou nadále prodávat. Přestanou se prodávat, až když se dolarové a dluhopisové výnosy stabilizují, což bude zase záviset na míře inflace v USA a politice Fedu.

Existuje spousta akcií, které se obchodují s dvoucifernými slevami ve srovnání s jejich 52týdenními maximy. Jaká je správná strategie při nákupu padajícího nože?
Nákup na současném trhu by neměl být založen na tom, jak daleko se akcie zkorigovaly od svého vrcholu. Nákup by měl být založen na základech a vyhlídkách.

Finanční instituce, zejména přední banky, jsou nyní dobrými nákupy, protože jejich ocenění se snížilo pouze kvůli prodeji FII.

Paradoxně se jejich ziskovost zlepšila a neustále zlepšuje. V blízké budoucnosti mohou nadále klesat kvůli trvalému prodeji FII.

Ale pro dlouhodobé investory s investičním horizontem minimálně 2 roky je to skvělá příležitost. Padajícím nožům je lepší se vyhnout.


(Odmítnutí odpovědnosti: Doporučení, návrhy, názory a názory odborníků jsou jejich vlastní. Tyto nereprezentují názory Economic Times)

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar