Summit G7 k údajům o HDP USA: 5 hlavních faktorů, které mohou příští týden ovlivnit akciový trh

31
Summit G7 k údajům o HDP USA: 5 hlavních faktorů, které mohou příští týden ovlivnit akciový trh

Indický akciový trh uzavřel výše v pátek a v týdnu díky pozitivním globálním podnětům, ale na nižších než normálních objemech, což naznačuje nižší účast FPI, které na indických trzích neúnavně prodávají. Podle expertů na akciové trhy se HDP USA v 1. čtvrtletí snížil a očekává se, že do druhé poloviny roku zpomalí téměř na nulu, což naznačuje známky ekonomické tísně. Nedávné údaje z Japonska, Británie, eurozóny a Spojených států ukázaly, že aktivity továren zůstaly v červnu ve všech regionech utlumené.

Rahul Shah, spoluvedoucí výzkumu společnosti Equitymaster, minulý týden při vyjádření svého názoru na obal trhu řekl: „Stažení zpět v indickém akciový trh tento týden vypadá spíše jako úlevné shromáždění než plnohodnotné zotavení. Globální makra zůstávají i nadále náročná a mohou i nadále působit jako brzda indických akcií. Vzhledem k tomu, že ocenění vycházejí ze svých maxim, odměna za riziko z pohledu 2 až 3 let rozhodně vypadá mnohem lépe pro indické akcie. Je vhodná doba začít hromadit fundamentálně silné akcie, pokud člověk neplatí příliš vysokou prémii za kvalitu a stabilitu.“

Zde uvádíme 5 hlavních spouštěčů, které mohou příští týden diktovat akciový trh:

1]Summit G7 2022: „Summit G7 2022 je naplánován na 26. až 28. června 2022 a jakákoli další eskalace geopolitického napětí v souvislosti s rusko-ukrajinskou válkou a čínsko-vietnamskou válkou může vést k prudké korekci na globálních akciových trzích. Investorům akciových trhů se proto doporučuje zachovat sledujte příští týden summit G7,“ řekl Anuj Gupta, viceprezident pro výzkum ve společnosti IIFL Securities.

2]Index dolaru: „Příští týden bude mnoho spouštěčů diktovat trend cen zlata. První hlavní proměnnou bude pohyb dolarového indexu, který by rozhodl o aktivitě FIIs na indických trzích. Dolarový index po určitém uvolnění minulý týden silně odskočil a jakýkoli další růst dolarového indexu může vést k prudkému prodeji ze strany FII,“ řekl Anuj Gupta z IIFL Securities.

3]Setkání OPEC+: „Jakékoli neočekávané výrazné zvýšení produkce ropy pomůže zmírnit ceny ropy a inflaci. Nicméně OPEC a jeho členové se drží svého původního plánu přidat na trh 432 000 barelů denně a OPEC neučinil žádná překvapivá oznámení, přestože ceny ropy rostly. na trojciferných číslech,“ řekl Sreeram Ramdas, viceprezident společnosti Green Portfolio – poskytovatel služeb správy portfolia registrovaný SEBI.

4]Údaje o HDP USA za 1. čtvrtletí: To je důležitý spouštěč, který musí pozorovatelé trhu a investoři příští týden zůstat ostražití. Pokud jsou čísla zklamáním, pak spekulace na zpomalení americké ekonomiky získají další sílu, což povede k prudkému prodeji na globálních trzích včetně Dalal Street.

5]Maloobchodní prodej ve Spojeném království: „S inflací ve Spojeném království na 40letém maximu dosahujícím 9,1 % si spotřebitelské výdaje a sestavování rozpočtu vybraly daň. Vzhledem k tomu, že 25 % FTSE 100 – indexu britského akciového trhu – tvoří spotřebitelské zboží a spotřebitelské společnosti dle vlastního uvážení, tento maloobchodní tisk bude rozhodující,“ řekl Sreeram Ramdas z Green Portfolio.

Vyloučení odpovědnosti: Výše uvedené názory a doporučení jsou názory jednotlivých analytiků nebo makléřských společností, nikoli Mint.

Popsat Zpravodaje mincovny

* Zadejte platný e-mail

* Děkujeme, že jste se přihlásili k odběru našeho newsletteru.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar