Tabulkové kalkulátory (2+2) vždy = Startup osobních financí Tiller našel vzorec růstu v aplikaci Microsoft Excel – GeekWire

47
Tabulkové kalkulátory (2+2) vždy = Startup osobních financí Tiller našel vzorec růstu v aplikaci Microsoft Excel – GeekWire
Tiller automaticky plní tabulky daty z finančních institucí. (foto Tillera)

Před osmi lety, podnikatel z oblasti Seattlu Petr Polson rozhodl se pokračovat v tom, co vnímal jako mezeru na trhu se softwarem pro osobní finance, inspirován stále složitějšími potřebami své rozrůstající se rodiny sledovat své finance a zklamán tehdejšími dostupnými možnostmi.

Vzhledem k technologickým trendům původně předpokládal, že to bude mobilní aplikace.

Peter Polson, Tiller zakladatel a CEO. (foto Tillera)

Data však vhodně nabídla jiné řešení. Ve svém počátečním uživatelském průzkumu Polson a tým neustále identifikovali vášnivou kohortu fanatiků do tabulek. Nejprve tuto skupinu považovali za ztracený případ. Nikdy by je nedonutili přejít na mobilní aplikaci. Pak si uvědomili: to byli jejich lidé.

Výsledek byl Tillerpředplatitelská služba, která naplňuje přizpůsobitelné tabulky automatickými datovými kanály od bank a dalších finančních institucí – sledování výdajů, příjmů, investic a rozpočtů s pomocí šablon a komunity uživatelů, kteří sdílejí řešení a pracovní postupy.

Poté, co zpočátku upřednostnil vývoj pro Tabulky Google, Tiller byl od loňského roku narůstá na Microsoft Excelna základě popularity tehdejšího omezeného řešení Excel.

Odplata přišla s oznámením v květnu že Microsoft doporučuje Tiller svým předplatitelům Microsoft 365 a nabízí 60denní bezplatnou zkušební verzi Tilleru, což je dvojnásobek běžné délky. Tiller stojí $ 79/rok po vyzkoušení.

Microsoft současně oznámil že za rok, 30. června 2023, ukončí své vlastní řešení Peníze v Excelu. Peníze v Excelu byl představen v červnu 2020. Při vysvětlování rozhodnutí Microsoft citoval své přání zaměřit se na jiné oblasti, kde společnost věří, že to může mít větší dopad.

S oznámením zaznamenal Tiller nárůst uživatelů Excelu. Dříve byla většina předplatitelů společnosti uživateli Tabulek Google, ale to se nyní posunulo, přičemž většinu nových zákazníků představuje Excel. Počet registrací se od oznámení společnosti Microsoft více než zdvojnásobil, říká společnost.

Dává to smysl, vzhledem k velikosti uživatelské základny Microsoftu s více než 58 miliony předplatitelů Microsoft 365 Consumer k nejnovější zpráva o výdělcích redmondské společnosti.

Polson to vidí jako součást většího trendu.

„Mám pocit, že tabulkový procesor právě prochází obrovskou renesanci,“ řekl. „Způsoby, kterými lidé používají tabulky, rozšiřitelnost tabulek kvete. Existuje tolik společností, které staví na tabulkách a díky nim jsou výkonnější, aby podporovaly všechny věci, které děláme každý den.“ 1

Tiller, řekl, „je toho příkladem.“

Společnost byla oficiálně založena v roce 2016 a má 14 zaměstnanců. Tiller získal nezveřejněné množství finančních prostředků od lidí, které Polson popsal jako „ostřílené technologické investory“, většinou z regionu Seattle. Společnost dosáhla bodu zvratu a stává se ziskovou, řekl Polson.

Společnost nezveřejňuje konkrétní čísla předplatitelů, ale tvrdí, že má desítky tisíc zákazníků. Má to 4,7hvězdičkové průměrné hodnocení na Google Workspace Marketplace na základě téměř 50 000 instalací.

Tiller přichází s řadou bezpečnostních opatření. Společnost tvrdí, že nikdy nevidí uživatelská jména a hesla, která zákazníci zadávají ve svých finančních institucích, aby autorizovali automatizované zdroje finančních dat, které se zaplňují tabulky. Společnost byla také prvním osvojitelem Envestnet | Technologie otevřeného bankovnictví Yodlee pro přístup k bankovním údajům bez sdílení uživatelských jmen a hesel.

CEO Tiller Peter Polson pracoval na Microsoft Money jako vysokoškolský stážista.

Partnerství společnosti Tiller s Microsoftem přináší Polsonovi celý kruh. Jako vysokoškolský student stážoval jako programový manažer na Microsoft Money, který měl za úkol zabudovat daňové funkce do nové verze softwaru.

„Vždycky jsem to považoval za ironické a vtipné, protože co ví vysokoškolák o daních?“ vzpomínal. „Věděl jsem trochu o osobních financích, ale mizivě málo o daních.“

Absolvent Seattle’s Lakeside School, vystudoval Middlebury College a získal titul MBA na Dartmouthu, kde pracoval jako analytik M&A technologií JP Morgan Chase, než se vydal do bezdrátového průmyslu. Poté byl generálním ředitelem záložní služby mobilních telefonů Dashwire v oblasti Seattlu její akvizici HTC za 18,5 milionu dolarů v roce 2013.

Poté, co se mu a jeho ženě narodilo druhé dítě, se znovu podíval na trh technologií osobních financí a chtěl sofistikovanější nástroj pro správu jejich rodinných financí. I když se trh mezitím posunul k webovým a mobilním technologiím v čele s Intuitní mátachtěl něco s větší silou a flexibilitou.

To nakonec vedlo zpět k tabulce. Tiller říká, že je to jediná služba, která nabízí denní automatizované zdroje financí do Google Sheets a Microsoft Excel.

Polson uvedl, že je třeba, aby lidé věnovali větší pozornost svým penězům, aby čelili „ohromujícím investicím do technologií pro urychlení výdajů“, včetně Amazon 1-click, služeb pro odkládání plateb, nabídek kreditních karet a dalších taktik. Úspora peněz je často jen otázkou toho, co utrácíte.2

Další na plánu společnosti Tiller: uvedení funkce automatické kategorizace, známé jako „AutoCat“, do verze služby Excel. To umožňuje uživatelům nastavit pravidla pro kategorizaci různých typů transakcí. Je to oblíbená funkce ve verzi Google Sheets Tilleru a společnost říká, že bude pro uživatele Tilleru v Excelu vydána letos v létě.


1 Polson na žádost o upřesnění řekl: „Příklady jiných společností, které staví na existujících tabulkách, jako jsou Tabulky Google a Excel, zahrnují DataRails, GlideApps.com, GoLayera SuperMetrics. Mezi příklady společností, které zavádějí nové konkurenty v tabulkových procesorech, patří Spreadsheet.com, Coda, Rovná sea Řádek.“

2 Zkoušel jsem Tiller pomocí 60denní bezplatné zkušební verze pro uživatele Microsoft 365 a zatím jsem našel 47 $ měsíčně v různých předplatných za služby, které jsme již nepotřebovali, nevěděli jsme, že je stále máme nebo máme jinak. zapomněli zrušit.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar