Tato funkce 401(k) je stále oblíbenější – a spořitelé by měli využít výhody | Chytrá změna: Osobní finance

32
Tato funkce 401(k) je stále oblíbenější – a spořitelé by měli využít výhody |  Chytrá změna: Osobní finance

(Maurie Backman)

Samostatné spoření na důchod je důležitá věc. Bez vlastních úspor byste po skončení kariéry mohli mít finanční potíže.

To platí zejména ve světle Škrty na sociálním pojištěnícož může být možné za něco málo přes deset let. Ale pokud si s sebou do důchodu přinesete zdravé hnízdo, budete v silné pozici, abyste to zvládli v důsledku snížených dávek.

Mezitím, pokud máte možnost zúčastnit se a 401(k) plánvyplatí se jít touto cestou. Nejen, že 401(k)s přicházejí s vyššími ročními limity příspěvků než IRA, ale mnozí také přicházejí s volnými penězi ve formě odpovídajících dolarů zaměstnavatele.

Lidé také čtou…

Zdroj obrázků: Getty Images.

Pokud se chystáte ušetřit v plánu 401(k), možná budete chtít zvážit Roth 401(k) před tradičním. Rostoucí počet 401(k)s si tuto funkci osvojuje a vy z ní můžete těžit během odchodu do důchodu.

Proč se vyplatí šetřit v Roth 401(k)

Ke konci roku 2021 přijalo dobrých 77 % plánů 401(k) možnost úspor Roth, podle Vanguard’s 2022 Jak Amerika šetří zpráva. Ke konci loňského roku však pouze 15 % účastníků zvolilo možnost úspor Roth.

Realita je však taková, že ušetřením v Roth 401(k) lze hodně získat. I když se vzdáte počátečních daňových úspor, které získáte s tradiční 401(k), peníze, které investujete do Roth 401(k), porostou bez daně. Poté, jakmile začnete vybírat, budou i vaše, abyste je mohli využívat bez daně.

To je důležité, protože peníze mohou být během odchodu do důchodu přísnější než dnes. Pokud se vám podaří vyhnout se nutnosti dávat IRS část svých výběrů z penzijního plánu, skončíte v bezpečnější pozici.

Pokud vyděláváte více, můžete předpokládat, že nemůžete financovat Roth 401(k). Ale není tomu tak. Zatímco Roth IRA podléhají příjmovým limitům, nevztahují se na Roth 401(k)s.

Je pro vás Roth 401(k) to pravé?

Když ušetříte v Roth 401(k), budete se muset starat méně o daně. Pamatujte, že víme, jak daňové sazby vypadají v současnosti, ale netušíme, jak budou vypadat v budoucnu. Pokud daňové sazby vzrostou, nebude to mít na vás takový dopad, pokud si své důchodové úspory ponecháte v Roth 401(k).

Navíc, ať už vložíte své peníze do tradičního 401(k) nebo Rotha, nakonec budete nuceni vzít požadované minimální distribuce z vašeho účtu. S tradičním 401(k) vytvoří automatickou daňovou povinnost. Ale s Roth 401(k) nebudete muset platit žádné daně z těchto distribucí.

Jako takové má smysl uvažovat o tom, že vložíte své úspory do Roth 401(k), pokud váš plán tuto možnost nabízí. A pokud ne, promluvte si se svým zaměstnavatelem nebo správcem plánu o začlenění funkce Roth, abyste si mohli užívat mnoha souvisejících výhod.

Bonus sociálního zabezpečení ve výši 18 984 USD většina důchodců zcela přehlíží

Pokud jste jako většina Američanů, jste pár let (nebo více) pozadu s úsporami na důchod. Ale hrstka málo známých „tajemství sociálního zabezpečení“ by mohla pomoci zajistit zvýšení vašeho důchodového příjmu. Například: jeden snadný trik vám může vyplatit až 18 984 $ více… každý rok! Jakmile se naučíte, jak maximalizovat své dávky sociálního zabezpečení, myslíme si, že byste mohli s jistotou odejít do důchodu s klidem, o který všichni usilujeme. Jednoduše klikněte sem a zjistěte, jak se o těchto strategiích dozvědět více.

Motley Fool má a zásady zveřejňování.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar