Tesla uzavírá kancelář v Silicon Valley a propouští 200 zaměstnanců

28
Tesla uzavírá kancelář v Silicon Valley a propouští 200 zaměstnanců

Tesla to řekla zaměstnancům V úterý zavírá svou kancelář v San Mateu v Kalifornii a ruší tam 200 pracovních míst v rámci snahy výrobce elektrických vozidel snížit počet zaměstnanců, aby ušetřil peníze.

Zaměstnanci v kanceláři San Mateo přispěli ke zlepšení Tesly pokročilý asistenční systém řidiče neboli Autopilot. Podle lidí obeznámených s touto záležitostí byla více než polovině zaměstnanců tohoto úřadu oznámeno, že jejich pracovní místa jsou rušena. Zbývající zaměstnanci budou podle Wall Street Journal přemístěni do jiné kanceláře.

Tesla

Nabíjecí stanice Tesla v showroomu Tesla nese logo výrobce. (Christophe Gateau / aliance obrázků prostřednictvím Getty Images / Getty Images)

Bloomberg dříve informoval o plánu Tesly na uzavření zařízení. Většinu zrušených pracovních míst přesto zastávali hodinoví pracovníci CEO Elon Musk řekl v rozhovoru minulý týden, že plánuje přidat hodinové pracovníky, ale snížit 10 % placených zaměstnanců.

Tento krok přichází poté, co Musk varoval, že má z ekonomiky „super špatný pocit“. Agentura Reuters uvedla, že Musk řekl svým manažerům, aby „pozastavili veškeré nábory po celém světě“. Muskova směrnice přichází uprostřed rostoucích obav z možné recese.

ADMINISTRACE BIDEN OPAKOVANĚ ŽÁDA O RADU ELON MUSK’S TESLA: REPORTÁŽ

auto Tesla

Vozidlo Tesla projíždí kolem továrny Tesla. (REUTERS/Stephen Lam / Fotografie Reuters)

Musk nedávno řekl, že nové továrny Tesly v Texasu a Německu ztrácejí „miliardy dolarů“, částečně kvůli problémům s dodavatelským řetězcem, které ovlivňují schopnost společnosti zvýšit výrobu v každém závodě.

TESLA SPONTÁNNĚ HOŘÍ PŘI SEDĚNÍ V KALIFORNISKÉM JUNKYARDU

„Továrny v Berlíně i Austinu jsou právě teď gigantické pece na peníze,“ řekl tehdy Musk. „Mělo by to být jako obří řvoucí zvuk, který je zvukem hořících peněz.“

Elon Musk v Metropolitním muzeu umění

Elon Musk se účastní benefičního galavečera The Metropolitan Museum of Art’s Costume Institute u příležitosti zahájení výstavy „In America: Anthology of Fashion“ 2. května v New Yorku. (Evan Agostini/Invision/AP / Newsroom AP)

Poruchy dodavatelského řetězce od počátku COVID-19 před dvěma lety byly obzvláště vysilující pro výrobce automobilů, kteří dostávají díly ze všech koutů světa. Nedostatek počítačových čipů potřebných pro provoz počítačů automobilů zkomplikoval problémy výrobců automobilů a poslal ceny ojetých a nových vozů raketově nahoru.

KLIKNĚTE ZDE A PŘEČTĚTE SI VÍCE O FOX BUSINESS

Tesla nedávno zvýšila ceny napříč celou svou flotilou vozů a akcie společnosti ztratily 38 % své hodnoty za méně než tři měsíce.

Podle výplní SEC zaměstnávala Tesla a její dceřiné společnosti na konci roku 2021 téměř 100 000 lidí.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar