Trh MSR zavírá červen na vysoké hodnotě 5,2 miliardy dolarů, ale dosáhl vrcholu?

65
Trh MSR zavírá červen na vysoké hodnotě 5,2 miliardy dolarů, ale dosáhl vrcholu?
HW+ domácí peníze

Trh s právy na hypoteční obsluhu (MSR) i nadále vzdoroval gravitaci a s blížícím se koncem června zůstal na vzestupu.

Poslední den v měsíci se sídlem v New Yorku Mortgage Industry Advisory Corp. (nebo MIAC Analytics) zveřejnila nabídkové dokumenty pro MSR nabízející zprostředkování, jehož hodnota přesahuje 5 miliard USD.

„MIAC Analytics, jako výhradní zástupce prodejce, vám s potěšením nabízí k posouzení a zvážení 5,22 miliardy USD Fannie Mae, Freddie Mac a Ginny Mae portfolio hypotečního servisu,“ uvádí se v nabídkových dokumentech. „Portfolio nabízí hypoteční společnost, která poskytuje půjčky s koncentrací v Kalifornii.“

Ve skutečnosti, podle hodnoty, většina půjček v balíčku MSR pocházela z Kalifornie – což představuje 2,9 miliardy USD, neboli asi dvě třetiny celkové hodnoty hromadné nabídky MSR. Procento půjček zajištěných Fannie a Freddie v balíčku je rozděleno rovnoměrně podle hodnoty – na 39,3 % a 39,5 %. Půjčky zajištěné Ginnie tvoří 21,2 % hodnoty balíčku.

Nabídka zahrnuje celkem 17 088 hypoték s průměrnou úrokovou sazbou 3,127 % — hluboko pod aktuálními 30letými fixními sazbami, které se nyní blíží 6 %. Snížení poplatku za služby – část celkové úrokové sazby – je v průměru 0,268 %.

Kromě aktuální nabídky přišel MIAC s dvě velké nabídky MSR začátkem tohoto měsíce zahrnující úvěrový fond ve výši 4,8 miliardy dolarů a samostatný balíček 816,7 milionů dolarů, oba složené z půjček Fannie Mae a Freddie Mac.

Ale jak dlouho může tento boom MSR pokračovat?

Tom Piercy, výkonný ředitel společnosti se sídlem v Denveru Centrální hypoteční poradciřečeno s růstem úrokových sazeb se hodnota MSR obecně zvyšuje, protože se snižuje riziko předčasného splacení hypoték. A rychle rostoucí sazby v roce 2022 zabily boom refi, který je hlavním motorem předčasného splácení hypoték.

Piercy však dodal, že v určitém okamžiku sazby dosáhnou úrovně, kdy každé další přírůstkové zvýšení znatelně nesníží rychlost předplacení.

„Otázka kolem klesajících výnosů je platná,“ řekl. „Musíme si však být vědomi nuancí a ekonomických proměnných, které ovlivňují ocenění MSR.“

Ano, viděli bychom, jak ceny začínají narážet na svůj strop, když se podíváme pouze na křivky předplatného, ​​vysvětlil Piercy.

„Například většina konvenčních v letech 2020 a 2021 [mortgage] ročníky se dočkaly doživotí [prepayment] rychlosti klesnou až na 6 % nebo 7 % a obvykleji na 8 %,“ řekl. „Standardní životnost hypotečního aktiva bez tlaku na refinancování je obvykle 8 % za celou historii dat – jednoduše kvůli přemístění, rozvodu, úmrtí atd.

Podmíněná sazba předčasného splacení nebo CPR se obvykle vyjadřuje jako roční procento na základě pravděpodobné sazby předčasného splacení pro soubor hypoték.

„Vzhledem k této historii by člověk věřil, že hodnotami MSR narážíme na náš strop, ale to není celý příběh,“ řekl Piercy.

Piercy vysvětlil, že dalším faktorem ovlivňujícím hodnotu MSR, který by mohl dále podnítit nárůst hodnoty, je vztah mezi zůstatky vázaných úvěrů a krátkodobými sazbami.

Mezi průměrnou včasnou splátkou jistiny a úroku ke dni převodu investorovi je krátkodobý (měsíční) pohyb kolem 13 dnů. Dodal, že dlouhodobé úschovy jsou považovány za daně a platby pojištění, „které jsou přijímány měsíčně, ale nejsou placeny okresům nebo pojistitelům po dobu šesti až 12 měsíců, v závislosti na tom, jak často se v kraji platí daně nebo kdy je politika vlastníků domů platná. způsoben.“

„Vázané zůstatky hrají velkou část ocenění, když jsou sazby vyšší,“ dodal Piercy.

MIAC vysvětluje, jakou roli hraje v příjmu z úvěru zůstatek u třetí osoby na svých webových stránkách s následujícím příkladem:

„Následuje zjednodušený měsíční výkaz příjmů pro půjčku 200 000 USD měsíc po jejím prodeji. Servisní poplatek je 25 základních bodů, vedlejší příjem je 20,00 USD ročně, měsíční hodnota úschovy u třetí osoby se odhaduje na 1,33 USD (průměrný zůstatek u úschovy ve výši 1 600 USD při 1% úroku) a servisní náklady jsou 125 USD na půjčku.“

Když se rozpětí mezi krátkodobými a dlouhodobějšími sazbami zužuje, jak tomu bylo od začátku roku, pomáhá to posílit hodnotu zůstatků u escrow a souvisejících MSR, řekl Piercy. K 1. březnu činil spread mezi 2letým a 10letým státním pokladničním fondem 41 bazických bodů. Federalská rezerva data. 20. června činila 4 bazické body.

„Toto zvýšení krátkodobých sazeb ovlivní hodnotu vázaných zůstatků spojených s aktivem MSR, a proto v krátkodobém horizontu vytvoří ještě vyšší hodnotu,“ řekl Piercy. „Jakmile sazby rostou, obvykle zaznamenáte požadovaný výnos z růstu investic, ale to je parametr zpoždění, což znamená, že hodnota MSR se v krátkodobém horizontu zvýší, pokud budou tyto krátkodobé sazby nadále růst.“

Na základě nedávných nabídek MSR v červnu, které doplňují nedávné nabídky MIAC, se zdá, že v nádrži s hodnotou MSR zbývá stále dostatek paliva.

Začátkem tohoto týdne Informoval o tom HousingWire že Hypoteční skupina Prestwickporadenská a makléřská firma se sídlem v Alexandrii ve Virginii předložila nabídku na balíček práv na hypoteční služby Fannie Mae, Freddie Mac a Ginnie Mae v hodnotě 1,6 miliardy dolarů. Splatnost nabídek je 12. července.

Nabídka společnosti Prestwick přichází v patách samostatné hromadné nabídky, kterou nedávno oznámila společnost Incenter Mortgage Advisors, která zahrnuje balíček MSR Fannie Mae a Freddie Mac v hodnotě 915,8 miliardy dolarů. Nabídky na tento balíček byly splatné 23. června.

Piercy řekl, že společnost Incenter také pracuje na několika transakcích v celkové výši více než 60 miliard dolarů, „které nejsou určeny pro veřejnou aukci“.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar