Trhy ztichnou před údaji ze střední úrovně v USA

29
Trhy ztichnou před údaji ze střední úrovně v USA

Zde je to, co potřebujete vědět v pátek 24. června:

Hlavní měnové páry během týdne kolísaly v relativně úzkých pásmech, když se investoři snažili zjistit, jak budou centrální banky pokračovat v boji s inflací tváří v tvář zvýšeným rizikům recese. Evropský ekonomický dokument bude v pátek obsahovat údaje o podnikatelském sentimentu IFO pro Německo. Ve druhé polovině dne vydá Michiganská univerzita konečnou revizi červnového indexu spotřebitelské nálady a americký úřad pro sčítání lidu (US Census Bureau) zveřejní květnové Prodej nových domů data. Investoři budou před víkendem bedlivě sledovat komentáře mluvčích centrálních bank.

The Americký dolar Index se pohybuje stranou nad 104,00 a výnos 10letého amerického státního dluhopisu se drží nad 3 % poté, co v předchozích dvou dnech poklesl. Futures na americké akciové indexy rostou mezi 0,4 % a 0,7 %, což ukazuje na mírně optimistickou náladu na trhu.

Při svědectví před sněmovním výborem pro finanční služby předseda FOMC Jerome Powell zopakoval, že mají „bezpodmínečný závazek“ bojovat proti inflaci. „Snažíme se zmírnit poptávku, aby inflace mohla klesnout,“ dodal Powell, ale dále poznamenal, že stále očekává, že letošní růst bude poměrně silný. Guvernérka Federálního rezervního systému Michelle Bowmanová ve čtvrtek uvedla, že by bylo vhodné zvýšit sazbu v červenci o dalších 75 bazických bodů (bps) a na několika příštích zasedáních by bylo vhodné zvýšit alespoň 50 bazických bodů.

EUR/USD vymazal středeční zisky ve čtvrtek, ale neměl problém udržet se nad 1,0500. „Pokud měnová politika zaostane za křivkou, může být nutné ještě výraznější zvýšení úrokových sazeb, aby se inflace dostala pod kontrolu,“ řekl ve středu člen Rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB) Joachim Nagel.

GBP/USD Ve čtvrtek uzavřel druhý den v řadě prakticky beze změny a v pátek brzy prodloužil svůj boční grind pod 1,2300. Britská vládnoucí Konzervativní strana prohrála doplňovací volby se ztrátou dvou konzervativních křesel poté, co byly odevzdány hlasy ve Wakefieldu, Tivertonu a Honitonu. Mezitím britský úřad pro národní statistiku odhalil, že maloobchodní tržby v květnu meziměsíčně klesly o 0,5 % ve srovnání s očekáváním trhu pro pokles o 0,7 %.

USD/JPY pokračovala v poklesu poté, co ve čtvrtek uzavřela pod 135,00. Údaje z Japonska ukázaly, že národní index spotřebitelských cen zůstal v květnu beze změny na roční úrovni 2,5 % a zaostal za odhadem analytiků ve výši 2,9 %. V komentáři k těmto datům: „měli bychom věnovat dostatečnou pozornost možnému dopadu inflace na spotřebitelský sentiment a firemní aktivity,“ řekl náměstek hlavního tajemníka japonské vlády Seiji Kihara.

Zlato ve čtvrtek uzavřel hluboko v záporu a zdá se, že v evropském ránu přešel do fáze konsolidace nad 1 820 USD.

bitcoin se podařilo ve čtvrtek vykázat zisky z oživení, ale nepodařilo se jim získat další vzestupnou dynamiku. BTC/USD naposledy ten den ztratil více než 1 % na $20,780. Ethereum se v pátek brzy obchoduje v úzkém pásmu poblíž 1 100 USD.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar