Tyto 2 dividendové ETF jsou nejlepším přítelem důchodce | Osobní finance

40
Tyto 2 dividendové ETF jsou nejlepším přítelem důchodce |  Osobní finance

(Rekha Khandelwal)

Pokud jste důchodce, který si chce zvýšit svůj důchodový příjem, ale neradi zkoumáte jednotlivé akcie, nenechte se odradit. Investováním do dividendových burzovně obchodovaných fondů (ETF) si stále můžete vydělat slušný příjem navíc. Na trhu je k dispozici několik dividendových ETF, které jménem investorů shromažďují dividendy z akcií, které vlastní, a poté tyto dividendy pravidelně rozdělují investorům.

Pojďme se nyní blíže podívat na dva z nejlepších dividendových ETF na trhu.

Vanguard High Dividend Yield ETF

The Vanguard High Dividend Yield ETF (NYSEMKT: VYM) plně replikuje výkon FTSE High Dividend Yield Indexkterá zahrnuje více než 440 velká čepice akcie s vysokými dividendovými výnosy. ETF poměr nákladů je pouze 0,06 %. Akcie zahrnuté v ETF jsou diverzifikované napříč sektory, přičemž finanční sektor tvoří 20 % ETF podle tržní hodnoty. Následují sektory zdravotnictví a spotřebního zboží s váhou zhruba 14 %, resp. 13 %.

Lidé také čtou…

Dividendový výnos Vanguard High Dividend Yield ETF k 15. červnu je zhruba 3 %, což je blízko jeho historickému průměrnému výnosu.

VYM Dividendový výnos údaje podle YCharts

Navíc 10letý anualizovaný celkový výnos ETF k 15. červnu je 11,4 %. Jeho pětiletý roční výnos je 8,6 %.

VYM roční celkové výnosy za 10 let (denně) údaje podle YCharts

Pozoruhodné je, že k 31. květnu činily 10- a pětileté anualizované výnosy 12,7 % a 10,8 %.

S celkovými aktivy pod správou (AUM) ve výši 46,4 miliardy USD jsou první tři držby Vanguard High Dividend Yield ETF Johnson & Johnson, ExxonMobila JPMorgan Chase. Největší holding, Johnson & Johnson, představuje pouze 3,2 % portfolia, což opět naznačuje diverzifikovaná povaha ETF.

Schwab US Dividend Equity ETF

The Schwab US Dividend Equity ETF (NYSEMKT: SCHD) sleduje Americký index Dow Jones Dividend 100která se zaměřuje na fundamentálně silné akcie s udržitelnými dividendami. ETF má pod správou celková aktiva ve výši 34,2 miliardy USD a poměr nákladů pouze 0,06 %.

ETF investuje především do velkých společností napříč sektory. Finanční sektor tvoří zhruba 21 % portfolia ETF, následuje IT sektor s téměř 21% váhou. Merck je nejvyšším holdingem, který představuje 4,6 % aktiv ETF. Po něm následuje Mezinárodní obchodní stroje a Amgenkaždý představuje 4,3 % aktiv.

Od 15. června nabízí Schwab US Dividend Equity ETF dividendový výnos 3,1 %, což je mírně vyšší než jeho 10letý průměrný výnos. Jeho roční celkový výnos za 10 let je 13,5 % a celkový roční výnos za pět let je téměř 13 %.

Nejlepší ETF pro důchodce

Celkově vzato, jak Vanguard High Dividend Yield ETF, tak Schwab US Dividend Equity ETF nabízejí expozici v diverzifikovaném portfoliu velkých akciových titulů vyplácejících dividendy. ETF nabízejí atraktivní dividendový výnos a jejich výkonnost v průběhu let byla působivá. Je důležité si uvědomit, že stejně jako ostatní ETF, investování do těchto dvou ETF zahrnuje rizika související s trhem. Ale to by nemělo dělat starosti, pokud je plánujete držet dlouhodobě.

10 akcií, které se nám líbí lépe než Vanguard High Dividend Yield ETF

Když má náš oceňovaný tým analytiků tip na akcie, může se vyplatit poslouchat. Koneckonců, newsletter, který provozují více než deset let, Motley Fool Stock Advisorztrojnásobil trh.*

Právě odhalili to, čemu věří deset nejlepších akcií aby investoři nakupovali právě teď… a Vanguard High Dividend Yield ETF nebyl jedním z nich! To je pravda – myslí si, že těchto 10 akcií je ještě lepší nákup.

*Skladový poradce se vrací od 2. června 2022

JPMorgan Chase je reklamním partnerem The Ascent, společnosti Motley Fool. Rekha Khandelwal nemá pozici v žádné z uvedených akcií. The Motley Fool má pozice a doporučuje Vanguard High Dividend Yield ETF. The Motley Fool doporučuje Amgen and Johnson & Johnson. Motley Fool má a zásady zveřejňování.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar