Uber přináší zpět možnosti sdílené jízdy ve vybraných městech USA. Mohli byste ušetřit peníze na tranzitu?

0
Uber přináší zpět možnosti sdílené jízdy ve vybraných městech USA. Mohli byste ušetřit peníze na tranzitu?

Zdroj obrázků: Getty Images

Sdílením jízdy Uberem můžete ušetřit až 20 % z celkové ceny jízdného.


Klíčové body

 • Uber na začátku pandemie COVID-19 odstranil své možnosti sdílené jízdy.
 • Společnost pro sdílení jízd opět nabízí sdílené jízdy v devíti městech po celých USA

Mnoho lidí spoléhá na služby spolujízdy, aby se mohli pohybovat při cestování a v každodenním životě. Tyto služby se ale mohou prodražit. Možná používáte služby spolujízdy méně často, abyste snížili své výdaje.

Uber přináší zpět sdílené jízdy, takže někteří uživatelé budou moci ušetřit peníze na nákladech na přepravu. Zjistěte, zda můžete snížit své výdaje.

Až donedávna, když jste požádali o jízdu Uberem, jste vy a řidič byli jedinou osobou v autě. Ale nebylo tomu tak vždy. Společnost pro sdílení jízd dříve nabízela Uber Pool, službu sdílené jízdy, která byla lepší pro vaši peněženku a potenciálně i pro planetu.

Díky této službě mohli uživatelé sdílet jízdu s ostatními cestujícími a platit nižší sazbu. Tato služba sdílené jízdy však během prvních dnů pandemie zmizela. Nyní jsou ve vybraných městech opět dostupné možnosti sdílené jízdy a služba bude fungovat pod novým názvem.

Představujeme UberX Share

Dne 21. června 2022 Uber oznámil, že jeho služba sdílené jízdy UberX Share je dostupná v devíti amerických městech. Jezdci získají předem slevu a mohou ušetřit až 20 % z ceny celkového jízdného. Díky této službě dorazí jezdci do svých destinací nejpozději o 8 minut později než nesdílená jízda UberX.

UberX Share bude prozatím k dispozici v následujících městech:

 • Chicago
 • Indianapolis
 • Andělé
 • New York City
 • Phoenix
 • Pittsburgh
 • Portland
 • San Diego
 • San Francisco

Uber plánuje expanzi do dalších měst koncem tohoto léta.

Společnost naslouchala zpětné vazbě řidičů a jezdců a provedla vylepšení, aby služba sdílené jízdy fungovala plynuleji. Jezdci budou nyní spárováni pouze tehdy, pokud jedou stejným směrem, což by mělo snížit zpoždění.

Mohli byste ušetřit peníze na nákladech na dopravu?

Pokud používáte Uber, tato služba sdílené jízdy vám může pomoci ušetřit peníze. Jakmile se UberX Share rozšíří a bude k dispozici ve více oblastech, možná budete moci za své jízdy platit méně.

Pokud nikam nespěcháte a nevadí vám sdílet jízdu s cizím člověkem, může to být velká výhra pro vaši peněženku. Navíc se zaručeně zúčastníte zajímavých rozhovorů.

Další způsoby, jak ušetřit peníze za dopravu

Nejste sami, pokud zažíváte negativní finanční dopady vysokých cen plynu. V celých Spojených státech jsou ceny plynu na historickém maximu.

Podle AAAdnešní národní průměr za galon běžného benzínu je 4,96 dolaru. Mnoho Američanů hledá způsoby, jak ušetřit na tranzitních nákladech.

Zde je několik způsobů, jak snížit výdaje za dopravu:

Použijte veřejnou dopravu. I když ne všechny části země mají spolehlivou a hojnou veřejnou dopravu, některé ano. Naceňte možnosti veřejné dopravy a zkontrolujte dostupnost ve vaší oblasti, abyste zjistili, zda je to pro vás možnost.

Přepracujte, jak provádíte pochůzky. Pokud je to možné, seskupte blízké pochůzky na stejné cestě. To by vám mohlo pomoci používat auto méně často a ušetřit za benzín.

Více na kole nebo pěšky. Pokud žijete v oblasti, kde můžete bezpečně chodit nebo jezdit na kole, můžete zvážit použití alternativních způsobů dopravy kromě jízdy autem. Mohli byste mít více peněz v kapse a více cvičit.

Pozor na cenu u pumpy. Možná ušetříte nějaké peníze tankováním na čerpacích stanicích, které nabízejí nižší ceny. Úspory se mohou zdát minimální, ale mohou se časem sčítat.

Používejte kreditní karty s odměnami. Se správnou kreditní kartou můžete získat hodnotné odměny. Plynové kreditní karty vám může pomoci snížit vaše výdaje díky slevám na plyn a úsporám cash back.

Hledáte způsoby, jak zlepšit svou finanční situaci? Tyto zdroje osobních financí může být užitečné.

Upozornění: nejvyšší cash back karta, kterou jsme nyní viděli, má 0% zaváděcí duben do roku 2023

Pokud používáte nesprávnou kreditní nebo debetní kartu, může vás to stát nemalé peníze. Náš odborník miluje tento top výběrkterý se vyznačuje 0% úvodním RPSN do roku 2023, šílenou sazbou cash back až 5% a to vše jaksi bez ročního poplatku.

Ve skutečnosti je tato karta tak dobrá, že ji náš odborník i osobně používá. Klikněte sem a přečtěte si naši úplnou recenzi zdarma a aplikujte za pouhé 2 minuty.

Přečtěte si naši bezplatnou recenzi

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar