Vyhněte se těmto 3 kritickým investičním chybám za každou cenu právě teď | Osobní finance

86
Vyhněte se těmto 3 kritickým investičním chybám za každou cenu právě teď |  Osobní finance

(Stefon Walters)

Žádný investor není dokonalý a všichni pravděpodobně nakonec učiníme investiční rozhodnutí, kterého budeme v budoucnu litovat. Tak to prostě chodí. Existuje však několik chyb, kterých se v minulosti dopustilo mnoho lidí, ze kterých se můžete poučit a vyvarovat se jim. Zde jsou tři kritické investiční chyby, kterým se právě teď za každou cenu vyhnout.

1. Investování bez nouzového fondu

Investování je důležité, to nelze popřít. Co je však důležitější, je mít nějaké finanční zajištění pro případ, že by se ve vašem životě něco zvrtlo. To je důvod, proč předtím, než začnete investovat, měli byste se vždy snažit mít nouzový fond našetřeno. Chcete-li získat představu o tom, kolik by měl být váš pohotovostní fond, měli byste si nejprve spočítat své měsíční výdaje. Odtud by vaším cílem mělo být ušetřit náklady za tři až šest měsíců.

Pokud jste svobodní a v podstatě zodpovídáte pouze za své živobytí, pravděpodobně vám projde tři měsíce ušetřených výdajů. Pokud máte rodinu, budete chtít mít našetřeno alespoň šest měsíců, abyste byli na bezpečnější straně.

Lidé také čtou…

Nikdy nevíte, kdy se život změní. Mohlo by se vám porouchat auto, váš dům může z ničeho nic potřebovat opravu, mohli byste náhle dostat výpověď; ať je to jakkoli, mít jistý klid, který přichází s finanční jistotou, je neocenitelné. A nechcete se ocitnout v situaci, kdy budete muset prodat své akcie, abyste pokryli tyto náklady, protože byste se mohli ocitnout v prodeji se ztrátou nebo vystaveni daňovému účtu.

Zdroj obrázků: Getty Images

2. Investování výhradně do jednotlivých akcií a nikoli indexových fondů

Jedním z klíčových pilířů investování je diverzifikace. Nikdy nechcete mít všechna svá vejce v jednom košíku a nikdy nechcete, aby úspěch (nebo pád) vašeho portfolia závisel na příliš malém počtu společností. Jedním z nejlepších způsobů, jak dosáhnout diverzifikace, jsou indexové fondy. Vezměte indexový fond jako ten, který sleduje S&P 500například. S&P 500 se skládá z 500 největších veřejně obchodovaných amerických společností a pokrývá jakýkoli sektor, který si dokážete představit. Pokud investujete do indexového fondu S&P 500, získáváte v podstatě okamžitou diverzifikaci.

Pokud byste se pokusili dosáhnout stejného typu diverzifikace, který přichází s indexovým fondem S&P 500, museli byste nejen zkoumat různá odvětví, jejich rizikové faktory a výhledy do budoucna, ale museli byste také zkoumat společnosti v těchto odvětvích. určit, do kterých chcete investovat. To je spousta času a úsilí, které, upřímně řečeno, spousta lidí nemá a nechce vynaložit.

Existují indexové fondy, které se zaměřují na mnoho různých aspektů investování. Ať už jde o velikost firmy, obor, popř Cíle ESGexistuje indexový fond, který může vyhovovat vašim investičním potřebám. Využití různých indexových fondů může přidat diverzifikaci a pomoci snížit některá rizika ve vašem portfoliu.

3. Snažím se načasovat trh

Investoři si mohou myslet, že dokážou načasovat trh, ale krutá realita je, že to nedokážou. Můžete to udělat krátkodobě, ale konzistentně načasovat trh v dlouhodobém horizontu je prakticky nemožné. Existuje důvod pro rčení: „Čas na trhu je důležitější než načasování trhu.“ To proto, že je to pravda. Místo toho, abyste se snažili načasovat trh, měli byste vzít a dolarové průměrování nákladů přístup.

Když máte průměrné náklady v dolarech, investujete v nastavených pravidelných intervalech, bez ohledu na ceny vašich akcií v daném okamžiku. Někdy můžete koupit akcie těsně předtím, než ceny stoupnou. Jindy je můžete koupit těsně před poklesem cen. Ať tak či onak, myšlenkou je, že z toho odstraníte některé emoce a bez ohledu na to se budete držet svého plánu.

10 akcií, které se nám líbí lépe než Walmart

Když má náš oceňovaný tým analytiků tip na investování, může se vyplatit poslouchat. Koneckonců, newsletter, který provozují více než deset let, Motley Fool Stock Advisorztrojnásobil trh.*

Právě odhalili to, čemu věří deset nejlepších akcií aby investoři kupovali právě teď… a Walmart nebyl jedním z nich! To je pravda – myslí si, že těchto 10 akcií je ještě lepší nákup.

Skladový poradce se vrací k 14. 2. 2121

Motley Fool má a zásady zveřejňování.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar