Zakladatel Waves drží dluh 500 milionů USD, aby se vyhnul USDN Depeg

30
Zakladatel Waves drží dluh 500 milionů USD, aby se vyhnul USDN Depeg
  • Sasha Ivanov hledá výstupní likviditu, protože jeho dluh narůstá úrok
  • Věřitelé USDN budou čelit limitům na výběr, dokud nebude dluh zlikvidován

S krachováním kryptoměn je mnoho decentralizovaných platforem pro půjčování jednou velkou likvidací od čelit insolvenci.

Sasha Ivanov, zakladatel blockchainového ekosystému Waves a jeho stablecoinu Neutrino (USDN), se s likviditní tísní vypořádal jedinečným způsobem: vložením šesti přečerpaných USDN půjček do své vlastní peněženky. Ivanov se zavázal pomalu likvidovat dluh, aniž by způsobil pokles mince. Zakladatel Waves má v současnosti dluhy přesahující 530 milionů dolarů.

Ivanov poslední měsíc pomalu likvidoval zásoby USDN ve své peněžence. Společnost Waves prokázala důvěru, že dluh bude dokončen, ale věřitelé, kteří chtějí aktiva stáhnout, narážejí na limity výběru a tvrdou konkurenci o jakoukoli dostupnou likviditu. Kritici se ptají, zda je možné dluh splatit.

Ivanov převzal špatný dluh ve Vires Finance, protokolu o peněžním trhu společnosti Waves. Tato epizoda je dalším příkladem centralizace decentralizovaných obchodních platforem během krizí. Ivanov zachytil tento někdy-decentralizovaný-někdy ne- sentiment ve svém tweetu oznamujícím tento krok.

Tento krok odhlasovali držitelé tokenů Vires 31. května. Vires omezil výběry na 1 000 USD Coin (USDC) nebo Tether (USDT) na uživatele za den, ale uživatelé měli potíže s výběrem svých aktiv vůbec. Společnost sporadicky přidává likviditu do Vires, která je stažena během několika minut.

USDN vzdoroval spekulacím mince byla blízko kolapsu po několikanásobném odladění během pádu cen kryptoměn. Centralizace dluhu a limity pro výběr dluhu společnosti Vires umožnily USDN obnovit jeho fixaci 1 USD a vyhnout se a UST-jako spirála smrti.

Ivanovův dluh narůstá více než půl milionu dolarů na denních úrocích, tento zůstatek musí zaplatit navíc k jistině. Společnost přesto věří, že Ivanov najde cestu ven.

„Je 100% jistota, že se to vyřeší,“ řekl Coleman Maher, šéf ekosystému Waves. „Může to nějakou dobu trvat, než se to vyřeší, ale nakonec se to vyřeší.“

Více zdrojů ve společnosti uvedlo, že Ivanovův dluh bude splacen během jednoho nebo dvou měsíců. Kritici nejsou přesvědčeni.

„Nevím, kde jsem viděl zpětné odkupy fungovat,“ řekl Steven Paterson, generální ředitel Margin Syndicate, Blockworks. „Existují špatné dluhy, ale to je mimochodem.“ Problémem není dluh, ale model.“

Paterson věří, že sucho likvidity Vires by mohlo trvat donekonečna.

„Nemají žádný mechanismus, jak vrátit likviditu do systému,“ řekl Paterson.

Waves aktivně hledá externí věřitele, kteří by vložili likviditu do Vires a pomohli Ivanovovi splatit jeho dluh, uvedl zdroj ze společnosti Blockworks.


Nechte si každý večer zasílat do vaší e-mailové schránky nejlepší denní kryptografické zprávy a statistiky. Přihlaste se k bezplatnému newsletteru Blockworks Nyní.


  • Jack Kubinec

    Bloky

    Redakční stážista

    Jack Kubinec je stážistou v redakci Blockworks. Je nastupujícím seniorem na Cornell University, kde psal pro Daily Sun a působí jako šéfredaktor Cornell Claritas. Kontaktujte Jacka na [email protected]

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar