Zde je návod, jak vymáčknout 24 % navíc ze sociálního zabezpečení | Chytrá změna: Osobní finance

90
Zde je návod, jak vymáčknout 24 % navíc ze sociálního zabezpečení |  Chytrá změna: Osobní finance

(Robin Hartill, CFP®)

Pravděpodobně víte, že se vyplatí počkat, pokud chcete získat největší možnou kontrolu sociálního zabezpečení. Svůj první šek můžete dostat již ve věku 62 let, i když nárok na plnou dávku budete mít až v plném důchodovém věku (FRA), což je 67 let, pokud jste se narodili v roce 1960 nebo později.

Ale pokud můžete počkat až do svého FRA, může stát za to počkat ještě o něco déle, než je začnete strkat do kapsy Dávky sociálního zabezpečení. Zde je to, co musíte udělat, abyste vymáčkli dalších 24 % ze sociálního zabezpečení.

Zdroj obrázků: Getty Images.

Jak zvýšit své sociální zabezpečení o 24 %

Chcete-li maximalizovat svou dávku sociálního zabezpečení, musíte vydělávat více peněz, pracovat alespoň 35 let a odkládat dávku na co nejdelší dobu.

Lidé také čtou…

Pokud budete mít sociální zabezpečení v 62 letech, vaše dávka bude asi o 30 % nižší, než kdybyste čekali do FRA. S výhodami ale nemusíte začínat u vás Z.

Ve skutečnosti může být držení mimo FRA docela lukrativní. Získáte 8% odložený důchodový kredit za každý rok, kdy přečkáte FRA. Pak se vaše výhody omezí ve věku 70 let, kdy už není důvod čekat. Pokud je vaše FRA 67 let, odložení do 70 let by vám přidalo 24 % k vašemu prospěchu.

Nárokování věku Maximální dávka sociálního zabezpečení v roce 2022
62 2 364 dolarů
67 3 345 dolarů
70 4 194 dolarů

Zdroj dat: Správa sociálního zabezpečení.

Jedna výjimka: Pokud berete manželské dávkynebudete moci získat odložené důchodové kredity. Ve FRA získáte maximální výhody.

Co když jsem již zahájil sociální zabezpečení?

I když jste již zahájili sociální zabezpečení, je možné zvrátit své rozhodnutí získat odložené důchodové kredity. Jakmile dosáhnete FRA, můžete požádat sociální zabezpečení o pozastavení vašich dávek. Vaše výhody budou pozastaveny na měsíc po podání žádosti. Sociální zabezpečení automaticky restartuje vaše platby s vyšší částkou, aby odrážela kredity, které jste získali, jakmile dosáhnete 70 let.

Opravdu byste měli počkat do 70 let?

Počkáním do věku 70 let získáte maximální dávky sociálního zabezpečení. Ale v mnoha situacích to nedává smysl.

Vaše zdraví je vždy velkým hlediskem. Pokud máte vážné zdravotní problémy nebo vaši rodiče zemřeli relativně mladí, často má smysl začít s dávkami dříve. Odkládání má obvykle smysl, když máte dlouhou životnost.

Mnoho seniorů se zkrátka nemůže dočkat 70 let, než začne s dávkami sociálního zabezpečení. Pokud již nejste schopni pracovat a výběry z vašeho hnízdního vejce nestačí na pokrytí vašich základních výdajů, není možné odkládat co nejdéle. Na druhou stranu, pokud máte značné úspory důchodové účtymožná budete chtít začít se sociálním zabezpečením dříve, abyste si svá zlatá léta užili ještě více.

Ale pokud jste pozadu s penzijním spořením a jste schopni pracovat, může být důvtipný krok s výběrem dalších 24 % ze sociálního zabezpečení. Načasování vašeho sociálního zabezpečení je velké rozhodnutí. Vaše zdraví, životní náklady, základní potřeby a požadovaný životní styl jsou všechny faktory, které byste měli zvážit.

Bonus sociálního zabezpečení ve výši 18 984 USD většina důchodců zcela přehlíží

Pokud jste jako většina Američanů, jste pár let (nebo více) pozadu s úsporami na důchod. Ale hrstka málo známých „tajemství sociálního zabezpečení“ by mohla pomoci zajistit zvýšení vašeho důchodového příjmu. Například: jeden snadný trik vám může vyplatit až 18 984 $ více… každý rok! Jakmile se naučíte, jak maximalizovat své dávky sociálního zabezpečení, myslíme si, že byste mohli s jistotou odejít do důchodu s klidem, o který všichni usilujeme. Jednoduše klikněte sem a zjistěte, jak se o těchto strategiích dozvědět více.

Motley Fool má a zásady zveřejňování.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar