Živé aktualizace zpráv z akciového trhu: 23. června 2022

30
Živé aktualizace zpráv z akciového trhu: 23. června 2022

Americké akciové futures se ve čtvrtek časně zvýšily před týdenními údaji o zaměstnanosti a druhým dnem svědectví předsedy Federálního rezervního systému Jerome Powella na Capitol Hill.

Futures vázané na index S&P 500 vzrostly o 0,4 % a futures na Dow Jones Industrial vzrostly o 40 bodů, tedy jen o 0,1 %. Kontrakty na technologicky náročném Nasdaq posílily o 0,7 %. V předchozí obchodní seancevšechny tři hlavní indexy uzavřely v červených číslech, ale jen málo se změnily.

Akcie se pokusily udržet zisky z tohoto týdne po nárůstu o více než 2 %, aby zahájily čtyřdenní obchodní období zkrácené o prázdninách. Minulý týden index S&P 500 klesl o 5,8 %, nejvíce od března 2020, a představuje druhou týdenní ztrátu benchmarku back-to-back o více než 5 %.

Předseda Fedu Powell bude opět v centru pozornosti ve čtvrtek, když přednese poznámky o měnové politice a inflaci v den dva svého setkání se zákonodárci.

Šéf americké centrální banky ve středu bankovnímu výboru Senátu v připravených komentářích řekl, že Fed je „„snížit inflaci, mírně zmírnit jazyk z minulého týdne, který naznačoval, že její boj proti inflaci je“.“

Powell ve svém svědectví také připustil, že recese je „možnost“, a uznal, že měkké přistání by bylo „velmi náročným“ činem v boji Fedu za obnovení cenové stability.

Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell svědčí před senátním slyšením výboru pro bankovnictví, bydlení a městské záležitosti.

Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell svědčí před senátním slyšením výboru pro bankovnictví, bydlení a městské záležitosti o „Půlroční zprávě o měnové politice pro Kongres“ na Capitol Hill ve Washingtonu, DC, USA, 22. června 2022. REUTERS/Elizabeth Frantz

„Fed je pozadu – nějakou dobu jsou pozadu,“ řekl ve středu Yahoo Finance Live Ryan Belanger z Claro Advisors. „Mají tu práci […] řeč o měkkém přistání je tak trochu mýtus.“

Začátkem tohoto týdne varovali stratégové z BlackRock že recese se zdá být na cestě Fedu téměř nevyhnutelná, a argumentuje tím, že současná kampaň zvyšování úrokových sazeb pravděpodobně zastaví ekonomický růst, aniž by nutně vyřešila problém inflace.

„Fed nehledá recesi, i když podle našeho názoru by byla potřeba, pokud by chtěl srazit inflaci zpět na 2%,“ uvedla firma.

Další těžké váhy Wall Street také zintenzívnily jednání o recesi, přičemž tento týden varovali ekonomové ze Citi, Goldman Sachs a Deutsche Bank.

Alexandra Semenova je reportérkou Yahoo Finance. Sledujte ji na Twitteru @alexandraandnyc

Kliknutím sem zobrazíte nejnovější zprávy o akciovém trhu a hloubkovou analýzu, včetně událostí, které hýbou akciemi

Přečtěte si nejnovější finanční a obchodní zprávy od Yahoo Finance

Stáhněte si aplikaci Yahoo Finance pro Jablko nebo Android

Sledujte Yahoo Finance Cvrlikání, Facebook, Instagram, Flipboard, LinkedIna Youtube

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar