Zkraťte index S&P 500, protože obavy z recese se stanou skutečnými

47
Zkraťte index S&P 500, protože obavy z recese se stanou skutečnými

Investoři by měli shortovat americký akciový trh jako pokračující obavy recese se stane seberealizačnípodle výzkumné poznámky od TS Lombard.

Investiční výzkumná firma má nyní USA vstup do mírné


recese

jako základní případ argumentujíc, že ​​aktuální cyklus zpřísňování Fedu určí, jak dlouho bude recese trvat. Pokud se Fed příliš utáhne, recese by mohla být výraznější.

„V současném prostředí stále existuje cesta (i když malá) k měkkému přistání, ale problém je v tom, že centrální banky propadají panice a recese se může stát samonaplňující. Začaly se šířit fámy, že Fed usiluje o ‚měkká‘ recese, která sníží inflaci. Aktuality a prognózy negativně ovlivňují chování investorů, spotřebitelů a firem a už začínáme vidět trhliny,“ řekl TS Lombard.

Ale v krátkodobém horizontu, špatná zpráva je dobrá zpráva pro trh a ceny akcií by mohly růst i navzdory zhoršujícím se ekonomickým údajům. Je to proto, že pomalejší růst pomáhá zkrotit inflaci, což znamená, že Fed nemusí zvyšovat úrokové sazby o tolik, jak se dříve myslelo.

„Rostoucí obavy z recese tak vedly k poklesu výnosů a v kruhovém objezdu k oživení akcií,“ řekl TS Lombard. Ale tato rally by měla být vnímána jako příležitost ke shortování akcií, podle poznámky, protože z dlouhodobého hlediska je recese nakonec velkým negativem pro ceny akcií.

„To se zdá docela zřejmé, ale stojí za to to zopakovat vzhledem k nedávné akci cen: na růstu záleží pro akcie. Akcie zaznamenávají značné zisky, když je růst nad trendem, bojují, když je pod trendem, a klesají, když je negativní,“ řekl TS Lombard.

Pravděpodobná recese, kterou společnost TS Lombard očekává, zcela jistě poškodí zisky společností, které byly z dlouhodobého hlediska hlavním motorem cen akcií.

„Proticyklická inflace stlačuje marže, ale konsenzuální odhady EPS jsou stále na velmi zvýšených úrovních. Je tedy pravděpodobné, že se dostaneme dolů u konsenzuálních odhadů EPS. Revize amerických zisků se již dostaly do záporných hodnot a očekáváme, že se tento trend zrychlí. je recese, zisky budou pravděpodobně spíše klesat, než jen růst pomaleji, zejména v reálných hodnotách,“ vysvětlil TS Lombard.

S růstem nastaveným na umírněný a očekáváními stále ukotvenými k postpandemickému boomu v letech 2020 a 2021 se podle TS Lombard zdá, že existuje větší prostor pro pokles cen akcií. A investoři toho mohou využít tím, že se budou řídit doporučením firmy a zkrátí SPY ETF.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar