Zlato povede k oživení akciového trhu, jakmile skončí další recese – Chen Lin

31
Zlato povede k oživení akciového trhu, jakmile skončí další recese – Chen Lin

Americká ekonomika by již mohla být v recesi, řekl Chen Lin, zakladatel Lin Asset Management, a zveřejnění hrubého domácího produktu (HDP) ve druhém čtvrtletí by bylo nejdůležitějším ukazatelem.

„Možná jsme již v recesi… a příští rok se potenciálně dostaneme do opravdu hluboké recese,“ řekl.

V rozhovoru s Davidem Linem, Anchorem a producentem Kitco News, na konferenci PDAC 2022 v Torontu, Lin řekl, že cena zlata historicky vede k ekonomickému oživení a oživení akciového trhu a tentokrát by tomu nemělo být jinak.

„Kdy vyjdeme [the recession]? Myslím, že jednoho dne Fed konečně mrkne. Řeknou: ‚Už nemůžeme takhle utahovat.‘ Tehdy bude zlato opravdu tvrdě rally… A tehdy se začneme dostávat z recese,“ řekl.


Fed, inflace a trhy

Lin řekl, že Federální rezervní systém postrádá schopnost zvýšit úrokové sazby na úroveň, která by dostatečně řešila inflaci. Odkazoval na Paula Volckera, předsedu Fedu v letech 1979 až 1987, který v roce 1981 zvýšil sazbu federálních fondů na 20 procent, aby se vypořádal s dvoucifernou inflací.

„Lidé mluví o Paulu Volckerovi… ale to bylo tehdy, tohle je teď,“ řekl. „Spojené státy mají dluh ve výši 30 bilionů dolarů. Pokud úrokové sazby porostou, i když stoupnou až ke 4 procentům, přemýšlejte o tom, kolik bilionů ročně zaplatíme za úrokovou sazbu… Bude kvůli tomu pozdvižení. Nemyslím si tedy, že by to Spojené státy udělaly, nebo že by úroková sazba mohla jít výrazně vysoko [levels] nezbytné k potlačení inflace.“

Dodal, že Fed by se mohl cítit povinen zapojit se do většího kvantitativního uvolňování.


Zlato v recesi

Přestože si zlato během recese nevede dobře, může být hlavním indikátorem toho, že se recese blíží ke konci.

„V každé recesi, při každém poklesu akciového trhu je vždy první, kdo z ní vyjde zlato,“ vysvětlil. „Dokonce i investorům, kteří se o zlato nezajímají, vám sledování ceny zlata může dát směr, kde se bude trh nacházet v příštích několika týdnech nebo měsících… nejprve zlato poroste a poté se ekonomika zotaví.“


Chcete-li zjistit, co si Lin myslí o stříbře, těžbě zlata a uranu, podívejte se na výše uvedené video.

Sledujte Davida Lina na Twitteru: @davidlin_TV (https://twitter.com/davidlin_TV)

Sledujte Kitco News na Twitteru: @KitcoNewsNOW (https://twitter.com/KitcoNewsNOW)
Vyloučení odpovědnosti: Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory autora a nemusí odpovídat názorům autora Společnost Kitco Metals Inc. Autor vynaložil veškeré úsilí, aby zajistil přesnost poskytnutých informací; nicméně ani Kitco Metals Inc. ani autor nemohou zaručit takovou přesnost. Tento článek je určen výhradně pro informační účely. Nejedná se o výzvu k jakékoli výměně komodit, cenných papírů nebo jiných finančních nástrojů. Kitco Metals Inc. a autor tohoto článku nepřijímají odpovědnost za ztráty a/nebo škody vzniklé používáním této publikace.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar